Багато хто з вагітних задаються питанням, а чи не краще буде народити шляхом кесаревого розтину? На це питання немає однозначної відповіді. Чому? Давайте розглянемо це питання. Пологи – це природній процесс, це не хвороба та патологія. Так, дійсно, пологи – це довго, боляче, але фізіологічно. А кесарів розтин – це вже операція відчаю, коли лікарі не можуть гарантувати безпеку матері та малюка в пологах. В сучасному акушерстві показання до кесарева розтину розширені, але якщо узагальнити, то можна виділити два основних показання: перше – це показання зі сторони вагітної (рубець на матці, передлежання плаценти, тяжкі форми гестозу, клінічно вузький таз та інше, та зі сторони плоду (неправильне положення, дистрес плоду, відшарування плаценти та інше). Більше детально з показаннями можна ознайомитися на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я, наказ № 977 від 27.12.2011. Але в любому випадку, рішення про кесарів розтин приймає тільки лікар або консиліум лікарів.

Найчастіші запитання, стосовно операції кесарів розтин:

Чи можна зробити плановий кесарів розтин за побажаннями вагітної? Відповідь – Ні. Українське законодавство не дозволяє кесарів розтин за побажанням. Тільки за показаннями. Кесарів розтин за побажаннями дозволено тільки в деяких країнах світу.

Якщо в мене ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) то чи повинні мені зробити кесарів розтин? Відповідь – Ні. ЕКЗ не є показанням до кесаревого розтину. В таких випадках операція проводиться за загально акушерськими показаннями.

Чи обов'язково робити кесарів розтин з рубцем на матці (після кесаревого розтину в минулому)? Відповідь – Ні. З рубцем на матці можливі вагінальні пологи, але ризик підвищений, тому питання вирішується в кожному конкретному випадку.

Чи потрібно народжувати шляхом кесаревого розтину, якщо у мене двійня? Відповідь – не обов'язково. Тільки тазове передлежання 1 плоду є показанням до кесаревого розтину.

Який наркоз робиться при операції? Під час операції кесаревого розтину в нашому перинатальному центрі у 90% виконується спінальна анестезія. І тільки в ургентних випадках – загальний наркоз.

Чи може під час операції кесаревого розтину бути присутній батько дитини або партнер? Відповідь – може, але обмежено. Зрозуміло, в самій операційній ні, але в передопераційній є спеціальна палата, в якій знаходиться партнер і після вилучення дитини і огляду неонатологом, якщо малюк в задовільному стані, викладається до грудей батька.

Чи несе якість ускладнення операція кесаревого розтину на жіночій організм в майбутньому? Відповідь – в принципі ні. Ні на менструальну функцію, ні можливість завагітніти кесарів розтин не впливає. Єдине – ваша наступна вагітність може проходити з ускладненнями та потребує особливої уваги.


Made on
Tilda