Знеболювання в пологах
It is necessary to choose a visual aid that is appropriate for the material and audience.
Пологи – це природній процес, який пройшов крізь тисячоліття. Але чомусь у людей, на відміну від тварин, пологи супроводжуються сильними больовими відчуттями. Підгрунття цього – наша психологічна та емоційна виразність перед іншими представниками тваринного світу. Хоча пологи і природній процес, але сучасна точка зору базується на тому, що пологи можливо і потрібно знеболювати, але в межах. Справа в тому, що абсолютно безпечного методу не існує. Медикаментозне знеболювання пологів – це компроміс між роділлею та новонародженим. В світі існує безліч методик, але якщо узагальнити, то можливо виділити декілька груп:

Психопрофілактична підготовка. Це досить об'ємний розділ, який включає підготовку вагітних у школах відповідального батьківства, де детально розповідають як вести себе при пологах, як дихати, які методи масажу може використовувати партнер при пологах. Цей метод дає досить непогані результати, але при умові, що вагітна серйозно поставиться до навчання та оволодіє методиками. Ви можете навчитися цьому на наших школах відповідального батьківства, які проводяться як в жіночих консультаціях, так і в самому перинатальному центрі. Якщо ви я якихось причин не встигли пройти навчання, наші спеціалісти під час пологів допоможуть вам оволодіти ціми методами, хоча ефективність їх буде значно менше.

Регіонарна анестезія. Це найсучасніший метод знеболювання в пологах, так званий «укол в спину». Він признаний у всьому світі та має мінімум ускладнень. Виконується лікарем анестезіологом в умовах пологового залу чи операційної. Суть методу полягає у введенні знеболюючого у епідуральний простір. Це не укол в спинний мозок, як багато хто вважає. Зрозуміло, є як показання до епідуральної анестезії, так і протипоказання. І тільки лікар визначає в процесі пологів можливість застосування цього методу. В нашому перинатальному центрі всі лікарі анестезіологи досконало володіють цим методом знеболювання пологів. Окремо треба виділити знеболювання під час операції кесарів розтин. Кременчуцький перинатальний центр є одним із лідерів в Україні по реґіонарному знеболюванні під час операції кесарів розтин. Практично 90% всіх операцій виконуються під спінальною анестезією. Це безпечніший метод, в порівнянні із загальним наркозом, який дозволяє породіллі не відчувати біль, але при цьому бути при тямі , контактувати із оточуючими та прикласти новонароджену дитину до грудей ще в операційній.

Медикаментозне знеболювання. Використовуються наркотичні анальгетики та їх похідні. В наш час медикаментозне знеболювання пологів втрачає своє місце, в зв'язку з багатьма ускладненнями та протипоказаннями. Не існує абсолютно безпечних препаратів, всі вони в першу чергу пригнічують дихання дитини, тому широко не застосовуються. В нашому перинатальному центрі не застосовується медикаментозне знеболювання під час пологів.

Після пологів, під час огляду пологових шляхів, якщо є потреба в ушиванні розривів шийки матки або промежини, застосовуються препарати як для загального наркозу, так і для місцевого.

Інші методи знеболювання. Існує безліч інших методів знеболювання, але вони не набули широкого розповсюдження, в зв'язку або з складністю виконання, дозування, або з недостовірною ефективністю. Сюди відносяться знеболювання закисом азоту (широко розповсюджене було за радянських часів), акупунктура (знеболювання голками), пологи в гідромасажній ванні та інше. Зазначимо, що всі ці методи не схвалені до використання, згідно клінічних протоколів, та не використовуються в нашому перинатальному центрі.

Made on
Tilda